Углянська громада

Закарпатська область, Тячівський район

Туризм

Сталактитові печери

 

 

 На півночі від міста Тячів, там, де зливаються дві невеличкі гірські річки - Мала та Велика Уголька, розташоване село Угля.

 

 На території Углянської сільської ради знаходяться унікальні пам'ятники: сталактитові печери Романія, Перлина, Під гребенем, Чур, Мала, Молочний Камінь, Термокса, а також дві скелі - Кам'яні Ворота і Дірявий Камінь.

 

 На території Угольського масиву відомо близько 30 карстових печер, проте більшість печер сильно розмиті і майже непрохідні.

 

 Щоб відвідати ці печери, потрібен спеціальний дозвіл з Карпатського біосферного заповідника.

 

 Печери Угольки є справжнім музеєм природознавства. Вони надзвичайно різноманітні за своєю морфологічною структурою та площею і кількістю поверхів. Висока концентрація порожнин на порівняно малій площі вказує на інтенсивність розвитку підземного карсту в цьому районі.

 

 Тепмература тут коливається від плюс 5 до плюс 8 градусів цельсія. Вологість тут становить 95 процентів

 Печери Угольки цікаві не тільки в геологічному та гідрологічному відношенні. Заслуговує уваги і їх мінералогічна будова. Просочуючись під землею по тріщинах, дощові і талі води, насичені вуглекислотою, розчиняють вапняк і утворюють у грунті пустоти, які ми називаємо печерами. Але вода не тільки руйнує, а й творить. На своєму шляху в глиб масиву вода розчиняє карбонат кальцію, який знаходиться у вапняку. Краплина насиченого розчину доходить до стелі печери, там кристалізується у тригональній системі, утворюючи кальцит. Так поступово кристалик за кристаликом росте сталактит, який своєю формою нагадує льодяні бурульки. Подібно до сталактиту, на дні печери відкладається сталагміт.

Сталактит і сталагміт, з'єднуючись, утворюють колони різних химерних форм. Гарні й унікальні кальцитові утворення в шахті «Дружба». Вони набирають тут найрізноманітніших фантастичних форм. Ці чудові витвори природи називаються геліктитами. Як утворюються ці хитромудрі переплетення з кальциту, до цього часу невідомо. Їх походження можна пояснити, лише вивчивши своєрідний клімат печер, закони сил кристалізації, які там проходять.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь