Углянська громада

Закарпатська область, Тячівський район

Реєстрація місця проживання/зняття з місця проживання

Для жителів Углянської ОТГ – с.Угля с.Колодне с.М.Уголька с.В.Уголька с.Груники с.Бобове Углянська сільська рада (вул.Центральна 32).  

Відповідальна особа – Немеш Віта Петрівна головний спеціаліст з питань реєстрації/зняття зреєстрації місця проживання / перебування фізичних осіб відділу державної реєстрації Углянської сільської ради.

Графік роботи спеціалістів

Немеш Віталія Петрівна

Понеділок, вівторок, п’ятниця.

з 8:00 до 17:00кч.

 

Тел.: (03134) 3-17-55  –  uglyanskasilrada@gmail.com 

Громадянин України, а також іноземець чи особа без громадянства, які постійно або тимчасово проживають в Україні, зобов’язані протягом 30 календарних днів після зняття з реєстрації місця проживання та прибуття до нового місця проживання зареєструвати своє місце проживання.

Зареєструвати нове місце проживанняперебування або зняття з місця проживання особи здійснюється в день подання особою або її представником документів. Реєстрація місця проживання за заявою особи може бути здійснена одночасно із зняттям з попереднього місця проживання.

Батьки або інші законні представники зобов’язані зареєструвати місце проживання новонародженої дитини протягом трьох місяців з дня державної реєстрації її народження.

У разі коли особа не може самостійно звернутися до органу реєстрації, реєстрація може бути здійснена за зверненням її законного представника або представника на підставі довіреності.

Зазначаємо, що реєстрація місця проживання здійснюється лише за однією адресою. Оскільки лише за однією адресою ведеться офіційне листування та вручення офіційної коореспонденції.

Подання заяви про реєстрацію/зняття з реєстрації місця проживання бездомних та інших осіб, які не мають постійного місця проживання, покладається на відповідну спеціалізовану соціальну установу, заклад соціального обслуговування та соціального захисту, де проживають зазначені особи.

Відомості про реєстрацію/зняття з реєстрації місця проживання вносяться до паспорта громадянина України. Якщо ви маєте паспорт у вигляді книжечки (зразка 1993 року), то в паспорті мають поставити штамп реєстраціїзняття з місця проживання особи. Якщо ж ви власник паспорта у формі картки (зразка 2015 року), то відомості про рестрацію вносять до безконтактного електронного носія, який імплантовано у такий паспорт (ця послуга можлива лише при наявності робочих станцій та підключення органу реєстрації до Єдиного державного демографічного реєстру). У разі непідключення органу реєстрації до Реєстру особі видається довідка про реєстрацію або зняття з реєстрації місця проживання, а внесення інформації до безконтактного електронного носія здійснюється територіальним підрозділом Державної міграційної служби на підставі такої довідки.

За реєстраціюзняття з реєстрації місця проживання сплачується адміністративний збір, який перераховується до місцевого бюджету. У разі реєстрації місця проживання одночасно зі зняттям з попереднього місця проживання адміністративний збір стягується тільки за одну адміністративну послугу. У разі прийняття рішення про зміну нумерації будинків, перейменування вулиць (проспектів, бульварів, площ, провулків, кварталів тощо), населених пунктів, адміністративно-територіальних одиниць за бажанням особи ці відомості безоплатно вносяться до документів, в яких зазначаються відомості про місце проживання/перебування.

Згідно ст. 9-1 Закону України № 1382-15 від 11.12.2003 «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», орган реєстрації відмовляє в реєстрації або знятті з реєстрації місця проживання, якщо:

особа не подала відповідні документи;

у поданих особою документах містяться недостовірні відомості або подані нею документи є недійсними;

для реєстрації або зняття з реєстрації звернулася особа, яка не досягла 14-річного віку.

Рішення про відмову приймається в день звернення особи. Заява про реєстрацію чи зняття з реєстрації місця проживання повертається особі із зазначенням у ній причин відмови.

1. Реєстрація місця проживання особи, старше 14 років (необхідні документи):

заява про реєстрацію місця проживання;

документ, до якого вносяться відомості про місце проживання (паспорт громадянина України, тимчасове посвідчення громадянина України, посвідка на постійне проживання, посвідка на тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист).

квитанція про сплату адміністративного збору;

документи, що підтверджують право особи на проживання в даному приміщенні. Це можуть бути документи на право власності, рішення суду про надання права на користування житловим приміщенням, договір оренди або інші документи. У разі якщо таких документів немає, реєстрація може здійснюватися тільки за згодою власника житла (якщо власників кілька – за згодою всіх власників) тільки у його (їх) присутності під час подання заяви. Також власник(и) повинен мати при собі документи, що посвідчують особу та підтверджують право власності на житло, до якого буде здійснена реєстраціязняття з реєстрації ;

військовий квиток або посвідчення про приписку (для громадян, які підлягають взяттю на військовий облік або перебувають на військовому обліку).

Документи для зняття з реєстрації місця проживання особи старше 14 років:

заява про зняття з реєстрації місця проживання;

документ, до якого вносяться відомості про місце проживання (паспорт громадянина України, тимчасове посвідчення громадянина України, посвідка на постійне проживання, посвідка на тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист);

квитанція про сплату адміністративного збору;

документи, що підтверджують право особи на проживання в даному приміщенні. Це можуть бути документи на право власності, рішення суду про надання права на користування житловим приміщенням, договір оренди або інші документи. У разі якщо таких документів немає, реєстрація може здійснюватися тільки за згодою власника житла (якщо власників кілька – за згодою всіх власників);

військовий квиток або посвідчення про приписку (для громадян, які підлягають взяттю на військовий облік або перебувають на військовому обліку).

В разі, коли батьки дітей до 14 років мешкають за різними адресами, то при знятті з реєстрації того з батьків з ким зареєстровані діти, останні повинні бути також зняті з реєстрації .

2. Для реєстрації місця проживання дитини до 14 років, необхідні документи:

заява про реєстрацію місця проживання;

оригінал та копію паспорту одного з батьків (до якого реєструється дитина). Якщо батьки дитини проживають за різними адресами, то для реєстрації дитини в одного з батьків, необхідна письмова згода другого з батьків, а також необхідна присутність обох батьків або нотаріально завірена згода батьків на реєстрацію місця проживання дитини за новою адресою. Якщо батько дитини записаний зі слів матері, то потрібен оригінал та копія витягу з Державного реєстру актів цивільгого стану гомадян про народження із зазначенням відомостей про батька (крім випадків, коли місце проживання дитини визначено відповідним рішенням суду або рішенням органу опіки та піклування);

оригінал та копію свідоцтва про народження або свідоцтва про належність до громадянства України;

квитанція про сплату адміністративного збору.

Документи для зняття з реєстрації місця проживання дитини до 14 років:

заява про зняття з реєстрації місця проживання;

оригінал та копію паспорту одного з батьків (того, хто подає заяву);

оригінал та копію свідоцтва про народження або свідоцтва про належність до громадянства України;

квитанція про сплату адміністративного збору;

при проживанні батьків за різними адресами для зняття з реєстрації місця проживання дитини, яка не досягла 14 років разом з одним з батьків надається письмова згода другого з батьків. Також потрібна присутність обох батьків або нотаріально завірена згода на зняття з реєстрації місця проживання дитини;

якщо у свідоцтво про народження батько вписаний зі слів матері, то потрібен оригінал та копія витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про народження із зазначенням відомостей про батька.

3. Реєстрація місця проживання новонародженої дитини

Зазначимо, що для реєстрації новонародженої дитини дається три місяці з дня народження малюка. Документи можна подати через органи РАЦСу або під час звернення до органу соціального захисту населення за призначенням допомоги при народженні дитини.

Перелік документів, необхідних для реєстрації місця проживання новонародженого:

заява на оформлення дитині реєстрації місця проживання;

оригінал і копія свідоцтва про народження;

квитанція про сплату адміністративного збору;

оригінал і копія паспорта одного з батьків (до якого приписується дитина).

4.Реєстрація місця проживання особи у разі подання заяви представником особи

заява про реєстрацію місця проживання;

документ, що посвідчує особу представника;

документ, що підтверджує повноваження особи як представника, крім випадків, коли заява подається законними представниками малолітньої дитини – батьками (усиновлювачами);

квитанція про сплату адміністративного збору.

5. Зняття з реєстрації місця проживання особи у зв’язку зі смертю особи

Для зняття особи з місця проживання особи у зв’язку зі смертю особи, потрібно законному представнику (члену родини померлого) подати заяву для зняття з реєстрації місця проживання. До заяви додається:

оригінал та копію паспорту представника особи, який подає заяву;

оригінал та копію свідоцтва про смерть;

квитанція про сплату адміністративного збору.

6. Зняття з реєстрації місця проживання особи у зв’язку з виїздом на ПМП до іншої країни

Зняття з реєстрації місця проживання особи у зв’язку з виїздом на ПМП до іншої країни відбувається лише після погодження ДМС можливості виїзду. Зняття з рестрації місця проживання особи після 14 років та дітей до 14 років іде у звичайному порядку.

 

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь