Углянська громада

Закарпатська область, Тячівський район

Представники Углянської громади розпочали навчання новим методам вирішення конфліктів

Дата: 20.03.2023 11:17
Кількість переглядів: 123

Фото без опису

Представники Углянської територіальної громади розпочали навчання новим методам вирішення конфліктів для посилення згуртованості

Методикам використання діалогових підходів під час проведення консультацій з громадськістю навчалися представники Углянської громади під час заходу, що відбувся 17 березня 2023 року в місті Мукачево.

Тренінг проводився в рамках проєкту «Лабораторії творчого діалогу в громадах», що реалізується Спілкою «Громадські ініціативи України» за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».

Методика діалогового підходу є важливим інструментом, який дасть змогу муніципалітетам вирішувати актуальні питання життя громади, враховуючи потреби різних груп місцевих жителів, представників бізнесу, громадських організацій і внутрішньо переміщених осіб.

Як зазначив один із тренерів проєкту Олег Овчаренко: «Насамперед, діалог – це «глибинний процес», тобто не просто факт зустрічі чи розмови або суперечки, а процес, коли комунікація між учасниками виходить за межі обміну звинуваченнями чи претензіями. Натомість ми фокусуємося на індивідуальних чи колективних переживаннях, болях, їхніх причинах, передумовах».

У подальшому за підтримки експертів проєкту, навчені представники місцевого самоврядування із громади зможуть використати діалогові методики на практиці при проведенні консультацій з громадськістю. Так, в громадах Закарпатської області, які беруть участь в проєкті, будуть обрані актуальні теми, з’ясовані різні бачення вирішення актуальних проблем та відбудуться щонайменше два громадські обговорення із залученням усіх зацікавлених сторін.

Як зазначила координторка проєкту в Закарпатській області Анастасія Прокопенко: «Я впевнена, що використання принципу «нікого осторонь» - це підхід який допоможе громадам у вирішенні гострих питань та сприятиме соціальній згуртованості. Сьогодні під час тренінгу громади ділились викликами, з якими стикаються під час щоденної комунікації з представниками різних груп (бізнесу, громадських організацій, ініціативних громадян). Використання діалогового підходу в процесах прийняття рішень допоможе залучити різні групи та дасть змогу ухвалювати рішення, які будуть зрозумілими мешканцям та мешканкам, а це, в свою чергу, сприятиме рівню довіри та підвищенню комунікації у громаді».

Нагадаємо, що в рамках проєкту «Лабораторії творчого діалогу» навчання практикам проведення діалогів загалом пройдуть 240 представників місцевого самоврядування з 12 регіонів України. Проєкт є однією з перших масштабних ініціатив впровадження діалогового підходу в застосуванні інструментів участі на місцевому рівні.

Проєкт реалізується в рамках програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою», що спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.

Фото без описуФото без опису

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь